Klub plastikových modelářů Old Eagles – squadron 428 Yellow XXL

Hodnocení klubové činnosti za školní rok 2004/ 2005

Klubová činnost plastikových modelářů začala  s prvními dny školního roku.

Největším cílem pro tento školní rok bylo zajištění a organizace modelářského mistrovství ČR, postupové soutěže za Středočeský kraj a 9. Modelsalon. Osobním jednáním se nám podařilo opět sehnat mimořádného patrona v podobě ministra obchodu Milana Urbana. Svůj významný podíl měla poprvé i AFB Čáslav.

První modelářskou soutěží byla tradičně Mladá Boleslav, která  přinesla našim barvám první úspěchy Vašek Neuman a  Milan Pospíšil bodovali ve vrtulnících. Vašek Neuman, který se pro letošek dal na japonské letectvo, s ním také na medailových místech. Odjížděli jsme spokojeni . Naše práce při lepení dostala nový náboj.

E – day Mistrovství ČR -  vrchol modelářské sezóny, pořádaný v Plzni, měli za náš klub povinnost navštívit Milan a Vašek. Václav obsadil s vrtulníkem MI4 – místo čtvrté a Milan byl až na 16 místě. Milan se později s vrtulníkem MI 24 ( 1:48) zúčastnil soukromě Mistrovství světa v Anglii a skončil na 4. místě v kategorii.

Do České Lípy jsme odjížděli ve složení Vašek Neuman, Martin Krejčík a Ruda Bezvoda. Výsledky bodovačky – Vašek Neuman si převezl krásné ceny za umístění v kategorii.

Nymburská soutěž v závěru roku už byla lepší – Vašek Neuman odjížděl s bronzovou medailí,  druhé místo a pohár za vrtulník Mi24 (1/48) obsadil Milan Pospíšil, který s Vaškem Neumanem – získali cenné body.

Velká soutěž v Náchodě. Kaden Cup slušně obsazený modely všech kategorií našim barvám konečně popřál. Se Seiranem získal Vašek Neuman třetí místo .

Předvánoční čas jsme vyplnili malou místní Mikulášskou soutěží pro náš potěr, přesto byla legrace a atmosféra jako na obrovské soutěži.

První jarní orlí výlet byl do Prahy. Modelmánie – tradiční obrovské celorepublikové zahájení modelářské sezóny.  Perfektní soutěž nejen co do modelů, ale hlavně co se týká konkurence z řad extratřídy republiky.  Ta také mimořádně nastartovala naši modelářskou činnost : Old Eagles se zde stal podruhé v řadě nejúspěšnějším modelářským klubem ČR. Toto ocenění mu přinesli vynikající bodové výsledky . V této soutěži obsazované absolutní modelářskou špičkou jsme se neztratili. Zlepšení naší práce na modelech  bylo markantně znát.  Bodovali : Vašek Neuman , Milan Pospíšil i oba Lukášové ( Kratochvíl a Svoboda )

Ceny v klubové vitríně utěšeně přibývají.

Byla vyhlášena druhá soutěž pro malé modelaříky, jejíž vítězové – všichni členové kroužku, od nás dostali modely pro další tvorbu.

Průběžně připravujeme 9.Modelsalon.

Jaro začalo trochu později než mělo, ale kupodivu jsme byli zase v Praze, tentokrát na Proseku. Jeli jsme  si sami zasoutěžit v měření sil s  Pražáky. Nechci nás přechválit, ale spíš chci všem poděkovat za dobrou reprezentaci. Ceny si odvezli Pospíšil, V. Neuman, Svoboda a Kratochvíl.

V Hradci Králové získává Milan Pospíšil – 2. místo v kategorii vrtulníky 1/48. První místo v diorámatech si odváží Lukáš Svoboda. Nebodoval Lukáš Kratochvíl.

Soutěže se zúčastnili ještě pánové Huml, Bezvoda avšak bez modelů.

Konečně jsme doma.

Domácí soutěž byla zajištěna s největší precizností od jejích počátků.  Věřím, že jsme se veřejnosti ukázali opět ve velmi pozitivním světle. Soutěž byla dotována perfektními cenami, medailemi ( netradiční medaile, jinde neviděné,byly darem od Helicopter Clubu), plaketami a poháry. Odezva modelářské veřejnosti byla později opět pozitivní.

Soutěž o putovní pohár nazvanou:  Ministerský pohár – ve dvou kategoriích

1)   za model bojové techniky 1/35

2)  za leteckou techniku používanou Armádou ČR. Ve druhé kategorii zůstal Ministerský pohár doma díky modelu vrtulníku Mi 4 Václava Neumana, vybraného z bodovací soutěže. Ta byla také jedinou soutěží ( vzhledem k tomu, že rozhodčími byli členové z různých klubů ČR ), které se mohli domácí modeláři účastnit.

Dlouhá pauza mezi soutěžemi byla využita k dokončení zjara rozestavěných modelů.  I když se snažíme mladým předávat zkušenosti jak jen to jde, přesto však členská základna „mladejch“ slábne.

Do Nové Paky jede Vašek Neuman s oběma Lukáši  již v pátek večer. Naše účast na Novopackém šutráku stála za to. Opět jsme se neztratili.

Závěr školního roku se pomalu blíží ke konci a je to znát i na mládeži. S postupujícím datem v kalendáři opadá jejich zájem o modelařinu.

Sluníčko je lákavější.

Nám starším to však nevadí a odjíždíme 3.června do Brna, kde budeme  reprezentovat KPM a Dům dětí a mládeže na soutěži ModelBrno 2005, která je  líbí – nelíbí. Jedeme ve složení: Kratochvíl, Svoboda, Vašek Neuman, Pospíšil . Brno bylo bezvadné – bylo na co koukat, poznali jsme spoustu zajímavých lidí a viděli ukázky špičkově postavených modelů a úplně nových modelářských technik.

Ceny se z Brna tradičně nevozí, Přesto zde jedno prvenství máme – vyhlásili a předali jsme zde první putovní cenu Czech Jets Trophy – za nejlepší model tryskového letadla používaného Čs. Armádou.

Po loňském úspěchu našeho nápadu vystavovat modely na základně při Open Day jsme na loňskou akci zdárně navázali i letos.

02.06.2008 21:52:40