Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

BYLI JSME U TOHO ANEB NAŠÍM OBJEKTIVEM NEBO OBJEKTIVEM KAMARÁDŮ

Open Day 2013 Air Force Base Čáslav
Dva roky těšení a už to skončilo. Armáda otevřela 25.května 2013 znovu po dvou letech čekání svoji základnu taktického letectva pro veřejnost. Těšili jsme se na mnohé a mnohé nebylo. Slováci jako vždy zklamali a svoje Migy 29 do Čáslavi neposlali. Rovněž zde nebyl avizovaný Mig 15 z Polska. Bylo ale k vidění monožství letadel a techniky na odstavných plochách. Parádním číslem byly letové ukázky. Abslutního vrcholu dosáhl pilot display teamu Gripen řpi svém vystoupení. I mě se orosilo čelo, když poslal letoun bočním sešupem dolů a ještě s přemety. Juj, to byla paráda. Nádhernou sestavu předvedl i belgický pilot F-16 a piloti vrtulníku Mil Mi 35. Bylo to hezké. Stánků a toalet zajistili pořadatelé nadmíru a tak ani hladověcí diváci nemhou hudtrat. Byli jsme se podívat ve složení: Vašek Neuman, Milan Pospíšil, Martin Krejčík, Petr Pospíšil a potkali jsme se s Lukášem Kratochvílem a Honzou Obořilem, který měl jako zaměstnanec AFB mnoho povinností.
1.jpg
AFB.jpg
denisa.jpg
čekání.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0012.jpg
DSC_0048.jpg
DSC_0049.jpg
DSC_0078.jpg
DSC_0179.jpg
DSC_0193.jpg
DSC_0241.jpg
DSC_0222.jpg
DSC_9920.jpg
DSC_9951.jpg
DSC_9973.jpg
DSC_9989.jpg
ero2.jpg
kanon plamen.jpg
gripen.jpg
hadrák.jpg
Kalmar1.jpg
kasa.jpg
krkovička.jpg
kruh.jpg
L410UVP 1.jpg
mi35.jpg
pére.jpg
seafury.jpg
sokol.jpg
Texan.jpg
trojan T-28.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one