Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

ČLENSKÁ ZÁKLADNA

TAK TO JSME MY!!!!
TÁTA - MILAN POSPÍŠIL

TÁTA - MILAN POSPÍŠIL

První vedoucí mladých modelářů se o ně staral jako o vlastní. Na  Prosek modelu dostal přezdívku Táta, kterou mu už nikdo neodpárá. Byl řadu let předsedou klubu, když si s Vaškem Neumanem vyměnili role.

MÁMA - VAŠEK NEUMAN

MÁMA - VAŠEK NEUMAN

Po odchodu Jirky Lavického byl Václav prvním předsedou KPM Old Eagles.V současnosti vedoucí kroužku malých lepičů, který se dětem věnuje se zájmem. Předává jim svoje dlouholeté zkušenosti, které si dětičky ne vždy berou k srdci. To jsou pak nervy. Se stejnou láskou jako o modely a modelářský potěr, Václav pečuje o blaho modelářských žaludků nejen při našich soutěžích. Je to naše -  máma.

Petr POSPÍŠIL, dis

Petr POSPÍŠIL, dis

Nový klubový přírůstek, velice dobrý nákup kolínského modeláře. Při předcházející akvizici bylo přihlíženo hlavně k vývoji a tvaru postavy vzhledem ke slušivosti žlutého trička. Po té bylo přihlédnuto k dokázané maximální zručnosti při práci s plastikem, barvami a modelářskými předlohami. Neméně důležitým prvkem byl kladný vztah ke kulinářským výtvorům. Všechno klaplo a Petr je náš. Jeho výsledky na soutěžích dokazují: Doktore, Zdeňku, Šebesto ! Máš zdatného konkurenta!
ŠÉFKA - IVA HÝBLOVÁ

ŠÉFKA - IVA HÝBLOVÁ

Paní Iva je čestným členem našeho klubu. Je ředitelkou DDM Čáslav, místa kde je naše stálá základna. Na žluté koule svoji postavou nemá ani zdaleka, ale přesto ráda ochutná něco z naší nabídky. Bez paní ředitelky by nebyl žádný Modelsalon a možná,  ani žádný klub.

MIROSLAV STANĚK

MIROSLAV STANĚK

Aktivní člen klubu pomáhající i při výchově dětí.  Je tam, kde je potřeba něco udělat a vymyslet. Je pravidelným účastníkem reprezentačních výjezdů na soutěže do širokého okolí. Modelaří potichu a nenápadně.

Lukáš KRATOCHVÍL

Lukáš KRATOCHVÍL

Člen klubu od jeho založení, kdy byl ještě školou povinný student. Zajímá se o  trysková letadla používaná ČSLA.

MISTR - ZDENĚK LAUTERBACH

MISTR - ZDENĚK LAUTERBACH

V ČR a nejen tam je jen málo modelářů, kteří dokážou porazit fenoména a plastikového Magistra, pana MUDr. Šebestu.  Mezi tu malou skupinku lidí patří právě náš Zdeněk Lauterbach, který na chvíli, kdy mohl říct, že byl lepší než doktor, trpělivě čekal mnoho let.

JAN FIDLER

JAN FIDLER

Náš jediný aktivně modelařící žák na vysoké úrovni. Zúčastňuje se pravidelně klubového dění jak v DDM  tak  s námi jezdí na soutěže po republice. Prvním jeho velikým úspěch bylo ocenění na Model Brno 2008. Jel tam poprvé a bodoval.

JAROSLAV MLÁDEK

JAROSLAV MLÁDEK

Modelář a historik. Má velké znalosti o bojové technice, kterou také staví. Věnuje se i její renovaci. Povoláním je lodník. Většinu roku tráví na vodě. Přijede-li domů vždy je s námi od modelaříků až po soutěže.

MARTIN KREJČÍK

MARTIN KREJČÍK

Naše chodící encyklopedie. Když něco nevíš, zeptej se ho. Poradí ti. Vzhledem ke svému zdravotnímu handycapu moc nemodelaří a sysluje do skříně.

KMET - RUDOLF BEZVODA

KMET - RUDOLF BEZVODA

Ruda je z nás věkem nejstarší, ale duši má pořád jako malý kluk. Zálibou mu je nejen plastikové modelaření zaměřené na Mustangy, ale začal se věnovat RC modelům a pravidelně v Kutné Hoře lítá. Rudu můžete najít i ve Vlašském dvoře, kde coby historická osoba prekéře razí Kutnohorské tolary.

VÁCLAV HUML

VÁCLAV HUML

Vašek byl dobrej kamarád, kterej nikdy nezkazil žádnou srandu. Bohužel, v březnu 2008 odešel do modelářského nebe. Na jeho počest je v soutěžích Modelsalonu zařazen MEMORIÁL VÁCLAVA HUMLA, kde se soutěží o nejlépe postavený Me 109.

PACHATEL - JIŘÍ LAVICKÝ

PACHATEL - JIŘÍ LAVICKÝ

Jirka Lavický byl iniciátorem vzniku klubu a jeho prvním předsedou a organizátorem prvních soutěží v Čáslavi.
Z rodinných důvodů se odstěhoval do Kolína, kde později otevřel malou modelářskou prodejnu a založil další klub.

ANTONÍN KLOVRZA

ANTONÍN KLOVRZA

Postavou i svými modely patří Tonda do elitní skupiny "žlutých koulí". Odstěhoval se do Jaroměře, ale na soutěžích je stále v našem dresu. Staví precizní stíhačky ve velkém měřítku. Jeho modely mají ve své kategorii úspěch. Letos jsme se ještě nikde nepotkali. Tondo, kde je ti konec?

Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one