Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
Dobře najedený modelář udělá i dobrý model. Co všechno jsme museli strávit, aby byly výsledky na dobré úrovni, posuďte sami. Na mnohém jsme se nepodíleli sami, ale s vydatným přispěním vážených kamarádů a kolegů, manželek a přítelkyň.
Příprava ovaru. Všichni se něj těší.
Příprava ovaru. Všichni se něj těší.
Nic se nevyhodí, pěkně vylízat
Nic se nevyhodí, pěkně vylízat
Nepohrdneme ani rybou
Nepohrdneme ani rybou

Přesně v den konání letošního E- daye se rozhodl Lukáš slepit svoji figurku s figurkou roztomilé slečny Vendulky. Sic se podivuji na tou skutečností, ale Lukášův vteřiňák rozhodl. Je festový a už dlouho drží. Přejme jim, ať spolu slepení vydrží dlouhá léta bez tmelení, oprav a náhražek. Pořiďte si do krabičky dva základní doplňky a pak se dál věnujte svým koníčkům. Příklady uvádím: Vendulka: Vaření, praní, žehlení,luxování, starost o nádobí,  zašívání, výchova dětí.  Lukáš: Fotografování, modelaření, spánek, vyšívání, sport, kino, motorismus, peskování dětí. 

Poznámka: Chválíme oznámení, žlutou barvu a nápad ....


Lukášovo oznámení web.jpg
Poprvé jsem na soutěži představoval veřejnosti svůj model P 51B Mustang a jak jinak jej do výstavní haly dopravit, aby to bylo stylové? Letět nejde tak po čtyřech, Mustangem.
Sedělo by se dobře
Sedělo by se dobře
Pojedeme až na výstaviště
Pojedeme až na výstaviště
Uf, to jsem se proletěl
Uf, to jsem se proletěl
.... tam pošle žlutý koule 
návštěva leteckého muzea se vydařila, máme spoustu suvenýrů !
návštěva leteckého muzea se vydařila, máme spoustu suvenýrů !
letecký den v Čáslavi se moc nepovedl. Vašek to éro ještě zplácí !
letecký den v Čáslavi se moc nepovedl. Vašek to éro ještě zplácí !
toto byla Mirkova iniciativa, říkali jsme mu, ať tu ponorku nekrade !
toto byla Mirkova iniciativa, říkali jsme mu, ať tu ponorku nekrade !

Tak vám nevím. Někdo kdysi poté, co jsme začali používat klubová žlutá trička hanlivě prohodil něco o žlutých koulích. Ani vlastně netušíme proč . 

Vždyť jsme partička štíhlých sportovně založených pánů, pro které je sport všechno a stravu bereme jako nutné zlo.  Když už to musí být, dáme si nějakou tu zeleninku a cereální lupínky. No prostě držíme tajli, proto jsme tak štíhlí.  Takže fakt netušíme, co těmi žlutými koulemi vlastně kdo myslí.

Naše heslo na soutěžích vždy bylo, jest a bude :

Není důležité vyhrát, ale vyžrat 

5.jpg
4.jpg
3.jpg
Dne 26.7 2008 v Pizzerii Vyžlovka proběhl rozlučkový večírek Žlutejch koulí. Sešli jsme se v hojném počtu a dokonce i naše milé dámy z DDM, které slavili svátek a narozky. Proto ty kytice. Ještě jednou vše nejlepší
1.jpg
To není naše auto.
To není naše auto.
3.jpg
Když jsme se vraceli z ModellBrna, vysazovali jsme Vaška v Tupadlech, doma ( byl první v pořadí ). Než-li jsme vyložili všechny jeho věci ( měl je až na spodu ), tak nám donesl na "ochutnání" mísu bramboráků. Paní Eva mu je připravila ke svačině a my ji společně sežrali
 
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one