Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

Fairchild AU-23A Peacemaker

Kousky plastu ze stavebnice od Rodenu v měřítku 1/48 se postupně mění v letadlo. Vcelku hezké výlisky bez otřepů mají jednu vadu, hrubý povrch. Brousil jsem jak i závod a úplně vyhladit se mi je stejně se nepodařilo.  V krabici s modelem byly velké díly trochu pokroucené,  což je mírně znát na "ocase". Při kompletaci, slepování obou polovin trupu, je třeba s lepením postupovat po centimetrech a průběžně plast rovnat. Protože i tak nebyl výsledek dokonalý, problém jsem řešil opticky. Natočením kormidla. Model je stále ve stadiu rozestavěnosti.

porter1.jpg
poprter3.jpg
porter5.jpg
porter6.jpg
porter7.jpg
porter8.jpg
poprter9.jpg
porte10.jpg
08.06.2010 17:54:32
oldeagles
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one