Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

Zhodnocení činnosti

Klubu plastikových modelářů při DDM v Čáslavi

za školní rok 2008 - 2009


Po celý školní rok pracovalo v KPM osm členů. Téměř všichni, především Václav Neuman (vedoucí kroužku malých modelářů) a Milan Pospíšil se společně zúčastňovali modelářské činnosti dětí. V klubu dospělých bylo pracováno podle předem stanového plánu práce, který byl aktualizován dle potřeby a následných akcí.

Cílem činnosti v uplynulém školním roce bylo navázat na tradice klubu a rozšířit účast členů na republikových soutěžích.

Cíl byl beze zbytku splněn. Modeláři dosáhli mimořádných úspěchů, které svědčí o skutečnosti, že pravidelná, vzájemná výměna zkušeností a rad je dobrá a není to jen plané scházení se. Ještě o prázdninách soutěží Milan a Vašek v belgickém Monsu o postup na mistrovství Belgie. Oba,  druhými místy, postup získávají. Na samotném konci srpna je opět v Monsu vidět modely žlutých. Milan Pospíšil vyhrává k modelem Kiowa Warrior absolutní první místo a titul Mistr Belgického královského klubu. Václav i Milan přidávají ještě druhá a třetí místo v letadlech. Zahraniční výlet na jedničku.

První modelářskou akcí uplynulého školního roku byla účast na dlouho očekávané soutěži v Plzni. Z našich bodoval ve dvou kategoriích jen Lukáš Svoboda, 1.místo v kategorii modelů letadel 1/144, třetí místo za tématickou sbírku modelů a Cenu bitvy nad Krušnohořím ( Lancaster 1/72 )

Na dveře už klepe domácí mistrovství republiky a tak rychle zbrojíme. Jedeme Václav, Lukáš, Ruda, Honzík a Milan. Dva dny v podzemních garážích Galerie Butovice stojí za to. Milan obsazuje druhé místo v kategorii vrtulníků a získává titul vicemistra ČR. Lukáš Svoboda připojuje medaili bronzovou a aby sbírka byla kompletní klub Old Eagles Čáslav vybojuje zlatou, mistrovskou medaili za svoji prezentaci.

Jako náhradník je na světové klání v anglickém Telfordu vybrán svazem Lukáš Svoboda a posléze odtud přiváží bronzovou medaili.

Kolotoč soutěží se pomalu stěhuje po republice a tak vyrážíme na sever východních Čech do Náchoda, na tradiční Kaden Cup. Na této nesmírně silné soutěži poprvé výrazně prorážíme. Milan získává s vrtulníkem Kiowa medaili zlatou a zároveň cenu Mekong Trophy. Václav Neuman je třetí ve čtvrtových letadlech.

V říjnu jedeme na spolu se členy Náchodského klubu na výlet do Rakouska. Ve Vídni navštěvujeme v rámci akce Natinafeiertag císařské sídlo a muzeum Hoffburg a velikou výstavu vojenské techniky na dvoře parlamentu.

Nymburskou soutěž absolvujeme ve velkém složení, jede i Zdeněk Lauterbach, Ruda Bezvoda a Honzík Fidler. Zde však bodují pouze Lukáš s Milanem v kategorii vrtulníků.

Dlouhý čas zimy byl vyplněn schůzkami nad modely, plánky a výměnou zkušeností. Pro děti z kroužku byla uspořádána soutěž „Vánoční pohár“ ohodnocená cenami věnovanými členy KPM. Milan je po operaci a ač dlouhodobě marodný, jak jen může zúčastňuje se modelářského dění.

Prosincovou akcí na závěr roku byl Pražský Magistr. Na soutěž do Letňan odjíždí squadra Václav, Lukáš a Míra Staněk. Zde bodoval, ač tam nebyl, pouze Milan, který obhájil loňské prvenství ve vrtulnících.

První soutěží nového roku by Hradecký lev kam vyrazili pánové Mládek, Neuman a Svoboda. A výsledky: Lukáš – 3x první, 3x druhý a jen jednou třetí místo. Milan 1x první a jedenkrát třetí a Václav 1x první.

NecroModelmania 2009 – naposledy pořádaná velice hezká, modeláři vždy očekávaná a kvalitně zajištěná soutěž s mezinárodní účastí. Všechno ve smutečním a poslední cenu tu sebral Lukáš třetím místem za letatdla 1/72 a šestým za bábovku.

Praha Prosek: zde nás reprezentoval jen koupený Tomáš Hobzík z Mělníka.

S jarním sluníčkem přišla i nová soutěž. Pod Valdickou bránou. V Jičíně se konala první bodovací soutěž vrtulníků. A to bylo, abychom tam nejeli. Váslav Neuman vyhrál první místo v kategorii vrtulníků 1/32 a druhý skončil v kategorii 1/48. Milan Pospíšil byl první v kategorii 1/48 a druhý v modelech 1/72.

Tradiční soutěž 13. Model salon konaný v našem Domu dětí a mládeže v Čáslavi. Jako tradičně se zde členové KPM starali společně s pracovníky DDM o zajištění a průběh celé soutěže. Pravidlo, že domácí nebudou soutěžit jsme u veřejné soutěže dodrželi beze zbytku.

Memoriál generála Morávka je pořádán v Kolíně. Ač jde soutěž ne nijak náročnou a obsazovanou Každoročně se účastníme ze solidarity k zakladateli našeho klubu panu Lavickému. Dvě třetí místa (Lukáš a Milan).

Ve Zdicích u Berouna je pořádáno další kolo CMK ligy a Zdická padesátka. Soutěžit přijeli Lukáš, Milan a Vašek. Všichni uspěli a do jejich sbírek přibyly nové trofeje: VN ( Cena Saburo Sakaie za japonská letadla cena modely války v Tichomoří ), MP ( první místo s vrtulníkem ) a Lukáš skončil v lize třetí. Celkově však vede ligovou tabulku v kategorii modelů 1/72.

Na soutěž do Nové Paky: Novopacký šutrák pojatý ve velkém stylu jsme vyjeli již v pátek abychom se poveselili s kamarády z celé republiky. To se nám opravdu povedlo. Povedlo se však i vyhrát v řadě kategorií a odvézt si do svých vitrínek cenný polodrahokam: Václav, Milan a Lukáš.

Protože Václav miluje bodovací soutěže a rád staví modely na body, vyrazil jsem s ním na soutěž do Jihlavy. Nelitovali jsme ani jeden. Milan: 1. místo v kategorii IB letadla 1/48, první v kategorii IB vrtulníky, absolutní vítěz a zisk Velké ceny Jihlavy, vítěz trophy Antikačenka cup a Jihlavský ježek. Václav obsadil místo druhé v kategorii letadel a získal Jihlavskou jehlu.

Uplynuly dva roky a opět je tu Open Day, den otevřených dvěří na čáslavské základně. Zde již nevystavujeme a jen okouníme, fotíme a sbíráme podklady.

Naše cesta vede až na samotný západní konec republiky, jedeme do Chodova u Karlových Varů na dva dny. Chodovská chmelnice je zdejší tradiční soutěží a nás zde již znají. Bydlíme ve dvoupokojovém bytě městského úřadu a jsme v péči městské policie.

Po dvou dnech získáva Václav třetí místo v kategorii letadel 1/32, Milan je zde druhý a opět Václav poprvé startující s civilní technikou, boduje bronzově.

A opět na sever, do Broumova. Na zdejší soutěž dodovanou Olivětínským pivovarem a distibutorem lepidel UHU jezdíme opravdu moc rádi. Letos vyrazili Lukáš Kratochvíl, Václav Neuman a Milan Pospíšil. Václav byl druhý v kategorii velkých letadel a druhý v Japoncích. Cenu, repliku samurajského meče mu předala rodilá japonka. Milan byl v kategorii 1/32 třetí.

Brno a poslední soutěž Lukáše Svobody, který složil funkci předsedy klubu do rukou Milana Pospíšila a přestal v klubu fungovat i jako reprezentant. Později se ukázalo, že se zbavil všech svých postavených i nepostavených modelů. Za tím vším je blížící se svatba a vize úplně jiného životního stylu.

V Brně, kam jela v polovině června na poslední soutěž plná dvě auta reprezentantů však bodovali pouze Václav s Milanem a klub udělil putovní cenu za nejlepší model proudového letadla v československých barvách. Tím je snad výčet aktivit modelářského klubu za uplynulý školní rok vyčerpán. Pokud jsem něco vynechal, omlouvám se.


Milan Pospíšil

02.12.2009 14:57:13
oldeagles
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one