Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

Klub plastikových modelářů Old Eagles – squadron 428 Yellow XXL

Dům dětí a mládeže Čáslav

Hodnocení klubové činnosti za školní rok 2004/ 2005

 

Klubová činnost plastikových modelářů začala  s prvními dny školního roku.

Největším cílem pro tento školní rok bylo zajištění a organizace modelářského mistrovství ČR, postupové soutěže za Středočeský kraj a 9. Modelsalon. Osobním jednáním se nám podařilo opět sehnat mimořádného patrona v podobě ministra obchodu Milana Urbana. Svůj významný podíl měla poprvé i AFB Čáslav.

První modelářskou soutěží byla tradičně Mladá Boleslav, která  přinesla našim barvám první úspěchy Vašek Neuman a  Milan Pospíšil bodovali ve vrtulnících. Vašek Neuman, který se pro letošek dal na japonské letectvo, s ním také na medailových místech. Odjížděli jsme spokojeni . Naše práce při lepení dostala nový náboj.

E – day Mistrovství ČR -  vrchol modelářské sezóny, pořádaný v Plzni, měli za náš klub povinnost navštívit Milan a Vašek. Václav obsadil s vrtulníkem MI4 – místo čtvrté a Milan byl až na 16 místě. Milan se později s vrtulníkem MI 24 ( 1:48) zúčastnil soukromě Mistrovství světa v Anglii a skončil na 4. místě v kategorii.

 

Do České Lípy jsme odjížděli ve složení Vašek Neuman, Martin Krejčík a Ruda Bezvoda. Výsledky bodovačky – Vašek Neuman si převezl krásné ceny za umístění v kategorii.

Nymburská soutěž v závěru roku už byla lepší – Vašek Neuman odjížděl s bronzovou medailí,  druhé místo a pohár za vrtulník Mi24 (1/48) obsadil Milan Pospíšil, který s Vaškem Neumanem – získali cenné body.

 

Velká soutěž v Náchodě. Kaden Cup slušně obsazený modely všech kategorií našim barvám konečně popřál. Se Seiranem získal Vašek Neuman třetí místo .

 

Předvánoční čas jsme vyplnili malou místní Mikulášskou soutěží pro náš potěr, přesto byla legrace a atmosféra jako na obrovské soutěži.

První jarní orlí výlet byl do Prahy. Modelmánie – tradiční obrovské celorepublikové zahájení modelářské sezóny.  Perfektní soutěž nejen co do modelů, ale hlavně co se týká konkurence z řad extratřídy republiky.  Ta také mimořádně nastartovala naši modelářskou činnost : Old Eagles se zde stal podruhé v řadě nejúspěšnějším modelářským klubem ČR. Toto ocenění mu přinesli vynikající bodové výsledky . V této soutěži obsazované absolutní modelářskou špičkou jsme se neztratili. Zlepšení naší práce na modelech  bylo markantně znát.  Bodovali : Vašek Neuman , Milan Pospíšil i oba Lukášové ( Kratochvíl a Svoboda ) 

Ceny v klubové vitríně utěšeně přibývají.

Byla vyhlášena druhá soutěž pro malé modelaříky, jejíž vítězové – všichni členové kroužku, od nás dostali modely pro další tvorbu.

Průběžně připravujeme 9.Modelsalon.

Jaro začalo trochu později než mělo, ale kupodivu jsme byli zase v Praze, tentokrát na Proseku. Jeli jsme  si sami zasoutěžit v měření sil s  Pražáky. Nechci nás přechválit, ale spíš chci všem poděkovat za dobrou reprezentaci. Ceny si odvezli Pospíšil, V. Neuman, Svoboda a Kratochvíl.

 

V Hradci Králové získává Milan Pospíšil – 2. místo v kategorii vrtulníky 1/48. První místo v diorámatech si odváží Lukáš Svoboda. Nebodoval Lukáš Kratochvíl.

Soutěže se zúčastnili ještě pánové Huml, Bezvoda avšak bez modelů.

 

Konečně jsme doma.

Domácí soutěž byla zajištěna s největší precizností od jejích počátků.  Věřím, že jsme se veřejnosti ukázali opět ve velmi pozitivním světle. Soutěž byla dotována perfektními cenami, medailemi ( netradiční medaile, jinde neviděné,byly darem od Helicopter Clubu), plaketami a poháry. Odezva modelářské veřejnosti byla později opět pozitivní.  

Soutěž o putovní pohár nazvanou:  Ministerský pohár – ve dvou kategoriích

1)   za model bojové techniky 1/35

2)  za leteckou techniku používanou Armádou ČR. Ve druhé kategorii zůstal Ministerský pohár doma díky modelu vrtulníku Mi 4 Václava Neumana, vybraného z bodovací soutěže. Ta byla také jedinou soutěží ( vzhledem k tomu, že rozhodčími byli členové z různých klubů ČR ), které se mohli domácí modeláři účastnit.

Dlouhá pauza mezi soutěžemi byla využita k dokončení zjara rozestavěných modelů.  I když se snažíme mladým předávat zkušenosti jak jen to jde, přesto však členská základna „mladejch“ slábne.

 

Do Nové Paky jede Vašek Neuman s oběma Lukáši  již v pátek večer. Naše účast na Novopackém šutráku stála za to. Opět jsme se neztratili.

Závěr školního roku se pomalu blíží ke konci a je to znát i na mládeži. S postupujícím datem v kalendáři opadá jejich zájem o modelařinu.

Sluníčko je lákavější.

Nám starším to však nevadí a odjíždíme 3.června do Brna, kde budeme  reprezentovat KPM a Dům dětí a mládeže na soutěži ModelBrno 2005, která je  líbí – nelíbí. Jedeme ve složení: Kratochvíl, Svoboda, Vašek Neuman, Pospíšil . Brno bylo bezvadné – bylo na co koukat, poznali jsme spoustu zajímavých lidí a viděli ukázky špičkově postavených modelů a úplně nových modelářských technik.

Ceny se z Brna tradičně nevozí, Přesto zde jedno prvenství máme – vyhlásili a předali jsme zde první putovní cenu Czech Jets Trophy – za nejlepší model tryskového letadla používaného Čs. Armádou.

Po loňském úspěchu našeho nápadu vystavovat modely na základně při Open Day jsme na loňskou akci zdárně navázali i letos.

 

Milan Pospíšil

02.06.2008 21:52:40
oldeagles
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one