Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

Klub plastikových modelářů Old Eagles- Helicopter Club – squadron 428 Yellow XXL

Dům dětí a mládeže Čáslav

Hodnocení klubové činnosti za školní rok 2005/ 2006

 

Klubová činnost začala se začátkem školního roku. co kdo přes prázdniny postavil. Členská základna zůstala na stejné úrovni klubovém rokování sestaven, jsme pracovali Hlavním cílem pro tento školní rok bylo zajištění a organizace  10. Modelsalonu a . kola CMK Ligy. 

První modelářskou soutěží  byla tradičně Mladá Boleslav, která  přinesla  první úspěchy. Odjížděli jsme spokojeni. Lukáš Svoboda a Zdeněk Lautrerbach bodovali v diorámatech.

E – day Mistrovství ČR -  vrchol modelářské sezóny povinnost navštívit Milan, Vašek, Lukáš Svoboda a Zdeněk Lauterbach.  Václav obsadil s vrtulníkem MI4 – místo první.  Václav se stal historicky prvním účastníkem Mistrovství světa v anglickém Telfordu. Spolu jeli ještě Zdeněk Lauterbach a model Milana Pospíšila. Z Anglie tak modeláři přivezly 2 bronzové medaile.

Nymburská soutěž v závěru roku –Milan Pospíšil odjížděl s bronzovou medailí za vrtulník Sea Stallion (1/72. Cenu ČSA vybojoval Lukáš Svoboda.

Poprvé se v Čáslavi uskutečnilo 5.kolo extraligové soutěže CMK LIGA akce měla velice pěkný průběh a na základě toho jsme byli zařazení i do dalšího ročníku jako Setkání Mistrů.

Velká soutěž v Náchodě. Kaden Cup slušně obsazený modely všech kategorií našim barvám konečně popřál. Bodovali Lukáš Svoboda ,  Vašek Neuman a v čistě zářícím žlutém dresu i Tomáš Hobzík (který u nás hostuje).

Zimní přestávku jsme vyplnili jak jinak než modelářkou prací, aby se bylo na jaře na co dívat.

První jarní výlet směřoval tradičně do Prahy.

Modelmánie – tradiční obrovské celorepublikové zahájení modelářské sezóny opět veřejnosti připomnělo, kdo to jsou zi žlutí orli.  Bodovali : Vašek Neuman , Milan Pospíšil i oba Lukášové ( Kratochvíl a Svoboda ) a Zdeněk Lauterbach.

Průběžně připravujeme 10.Modelsalon.

Další navštívená akce a zase v Praze, tentokrát na Proseku. Jeli jsme  si zasoutěžit s  Pražáky. Nechci nás přechválit, ale spíš chci všem poděkovat za dobrou reprezentaci.

Ceny si odvezli Pospíšil, V. Neuman, Svoboda a Kratochvíl a také Tomáš Hobzík náš nejvzdálenější člen.

Stěžejní akcí jara se stal Hradec Králové. Zde proběhla poslední jednání mezi Old Eagles a Helicopter Clubem o jejich sloučení, které bylo stanoveno na den pořádání Modelsalonu. Takže jsme neoficiálně bojovali společně. Šestice zástupců ve žlutém si odvezla 12 cen , kterou devítka v černém (Helicopter club) rozšířila o dalších neskutečných 27 trofejí !

Domácí soutěž jsme připravovali velmi pečlivě, vždyť se jednalo o jubilejní ročník. Nakolik se zdařila musí posoudit jiní, z jejich ohlasů však jsme usoudili, že opět neodjížděli zklamáni.

Součástí akce bylo i podepsání smlouvy o sloučení klubů. Od této chvíle Na našich tričkách přibylo logo Helicopter Clubu.

Následuje další pohodovka - Novopacký šutrák.

Do Nové Paky jedeme všichni v pátek večer. Naše účast na Novopackém šutráku stála za to. Každý něco vyhrál včetně prestižní Ceny belgického královského letectva.  

Z dalších navštívených soutěží jmenujme ještě Modell Brno, kde tradičně udělujeme cenu za nejlepší tryskové letadlo v českých službách.

 Jedeme ve složení: Kratochvíl, Svoboda, Vašek Neuman, Pospíšil a ze vzdáleného Mělníka i Tomáš Hobzík . Brno bylo tradičně bezvadné – bylo na co koukat, poznali jsme spoustu zajímavých lidí a viděli ukázky špičkově postavených modelů a úplně nových modelářských technik. Zajímavým zpestřením byla rozsáhlá výstava papírových modelů.

Jak jsem již dříve avizoval,  Brno je o reprezentaci a prestiži., přesto nějaké ceny byly.

Kaden Cup v Náchodě se měl letos obejít bez naší účasti, jenže..... Jenže máme k dispozici odloučené pracoviště kousek od Prahy (Mělník) a místní do Náchoda vyrazili. Tomáš Hobzík , který již reprezentuje naše barvy tam dosáhl vynikajícího úspěchu - získal jednu z hlavních cen - Cena firma Kaden o nejlepší model z jejich produkce.

 

Milan Pospíšil

 

 

P.S. Kdybych něco vynechal, omlouvám se všem, kteří něco někde vyhráli a pro klub něco udělali.

02.06.2008 21:56:09
oldeagles
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one