Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

Klub plastikových modelářů Old Eagles- Helicopter Club – squadron 428 Yellow XXL

Dům dětí a mládeže Čáslav

Hodnocení klubové činnosti za školní rok 2007/ 2008

Zase skončil jeden rok a úspěšně,

ale začalo to jindy a jinde.

Školní rok jsme zahájili přesně ( na rozdíl od mateřekého DDM ) 1. září účastní na soutěži v Nymburce. Ta se konala mimořádně v tuto dobu o nymburském posvícení a naše účast ve složení tradiční reprezentace + Zd. Lauterbach.

Na pravidelných schůzkách v klubovně byly pak na přetřesu informace, co kdo a jak dělá, co je lepší a co stojí za prdlačku. Studovali a zkoušeli jsmne nové modelářské finty a postupy. Někomu to jde, jiní se naopak drží zajetých postupů.

V Mladé Boleslavi sice už není stará parta, ale soutěž je tam hezká, Zářijové Mistrovství republiky nás pozvalo do Prahy, kde jsme po oba dny Milan s Vaškem pracovali v komisi rozhodčích. Lukáš byl tou dobou na  dovolené a Míra ve službě. Přesto však Lukáš bodoval a získal tak postup na Mistrovství světa v Telfordu, kterého se s modelem Tomcata zúčastnil a vybojoval stříbrnou medaili. Václav s Dauntlessem obsadil v kategorii 1/32 místo hned za stupni vítězů.

V Anglii měl svůj model i Milan Pospíšil a získal mu „bramborovou medaili „ čtvrté místo a tzv. Commended.

Poslední dny září a první říjnové jsme zasvětili přípravě 5. kola CMK ligy, jenž zavítalo do Čáslavi a my byli jeho pořadatelem. Zde nesoutěžíme a naopak připravujeme program ostatním.

Polovina října, počasí skvělé tak proč nevyrazit na sever východních Čech, jedeme do Náchoda a jen Lukáš s Milanem. Vaškovy modely máme s sebou. Kupodivu na této soutěži mohutně bodujeme díky Lukášovu rozestavění modelů do kategorií. Jako třešnička na dort byl Svobodův výlet do Polska a Milanův výšlap na pevnost Březinka. Na čtyřkilometrovou střechu se hodně blbě leze.

Konec září a s ním Pražský magistr, komorní soutěž pro extratřídu. Bodujeme i zde Vašek, Milan a Lukáš. Hezká soutěž a hodnotné ceny. Tím pro nás skončila reprezentační povinnost tohoto pololetí. Měsíce listopad – leden byly věnovány stavbě modelů, studiu dokumentace a učení se novým postupům. Témeř všichni  reprezentanti se scházejí i na kroužku mladých modelářů, kde radami a hlavně praktickou činností pomáhají dětem.

Koncem ledna jsme už opět ve svém živlu, začala druhá polovina sezóny. Na Hradeckém lvu ( Hradec Králové) měříme své zkušenosti opět se známými tvářemi a s neznámými modely. Máme radost – uspěly jsme: Lukáš ( 2. místo 1/72 letadla, 1. místo 1/144 letadla, Milan 2. místo vrtulníky 1/48 ). To bylo po zimě radosti a už jsme se těšili do auly University v Pardubicích v polovině února. Krátké přestávky mezi soutěžemi jsme využili k dokončení rozdělaných modelů, k opravám a vylepšení stávajících. Následně jsme tak vybojovali:

Lukáš Svoboda -  1. místo 1/144 letadla,  2. místo letadla 1/48 a Milan Pospíšil -

2. místo vrtulníky 1/48,  2. místo vrtulníky 1/72.

Přestože v březnu soutěže probíhali, v klubu jsme věnovali pozornost účasti na nadcházejím Mistrovství Evropy v Mosonmagyárosvaru v Maďarsku. Proto bylo třeba připravit modely na opravdu dokonalou úroveň. Doplnit znalosti a pilovat techniku patinování, stítování, postshaidingu, washe aj.

Tři dny v Maďarsku, dva dny soutěže. Výsledek: 3 x čtvrté místo v kategorii 2 Milan, 1 Lukáš a 1 páté místo Lukáš. Domů odjíždíme s pocitem dopbře odvedené práce. Je jen na škodu, že model Dauntlessa od Václava Neumana, který splňuje nejnáročnější modelářská kriteria, nedostal uznání mezinárodní komise rozhodčích.

Místní soutěž Modelsalon, pořádaná letošního roku již jako v pořadí dvanácté proběhla zahalena do černého flóru. V polovině března náhle zemřel zakládající člen klubu pan Václav Huml s nímž se přišla na Kutnohorský hřbitov rozloučit i široká modelářská veřejnost. 12. Modelsalon, který proběhl zároveň i jako 5. kolo CMK ligy byl po odsouhlasení členy klubu a manželkou zesnulého i nadále pojmenován jako Modelsalon – Memoriál Václava Humla. Díky podpoře soukromých sponzorů a města Čáslav jsme mohli pro zúčastrněné děti a juniory zakoupit hodnotné ceny a medaile. V hodnocení soutěže zaznělo poděkování vedení Domu dětí a mládeže nejen za umožnění soutěž pořádat, ale i za výraznou podporu a pomoc klubu a kroužku mladých modelářů.

Aby toho v dubnu nebylo málo, doháníme body na regionální soutěži v Červeném Kostelci odkud cenné trofeje přiváží Václav Neuman a Lukáš Svoboda. Měsíc květen začíná tradičně svátečními dny a hned z kraje pořádají Kolínští svou soutěž v místní Zámecké. Z naši reprezentace se účastní Milan Pospíšil, Lukáš Svoboda a Vašek Neuman. Všichni jmenovaní se ve svých kategoriích dostali na stupně vítězů a z rukou starosty města Kolína tak mohli převzít čestná uznání a trofeje.

Takový krásný měsíc jkako je květen nás nenechává doma. K účasti na nejmasovější anejpohodovější soutěži nás jako lońského absolutního vítěze pozvali modeláři z Nové Paky. Nikdy neváháme a jedeme. Jsme jako VIP hosté se všemi požitky a za rok se bude situace opakovat.

Protože v okolí jsme už okoukaní, vyjíždíme na samotný konec republiky, do Chodova u Karlových Varů, kam na na soutěž Chodovská chmelnice pozval předseda republikového modelářského svazui JUDr. Jan Mikač. Den dovolené to jistí a tak vyrážíme časně ráno už v pátek, abychom měli něco i z výletu samotného. Prohlídka Chodova ( obydlen převážně Cikány ) návštěva Karlových Varů a prohlídka města, ochutnávka minerálních vod a místního piva. Výměna zkušeností na minikonferenci s místními kluby. Samotná soutěž a prezentace Old Eagles Clubu. Soutěž s účastí modelářů severozápadní konference doplněná čtyřmi kluky ze středu Čech a  šesticí modelářů z  bývalého“hodného“ Německa byla pro naše barvy úspěšná.

Vašek s Lukášem bodovali ve svých kategoriích na druhém a třetím místě. Jan Fidler z našich dětí obsadil místo první a Milan Pospíšil získal Trophy KPM Chodv. Rovněž jsme byli vyhodnoceni v klubové prezentaci.

Chvilka k opravám modelů po náročném cestování, vybalování, překládání a opětovné balení. To modelům nikdy nepřidá. A jedeme do Brna. Čeká nás nějvětší evropská soutěž  začínajícího léta 2008 – ModellBrno. Ve složení Míra Staněk, Lukáš Svoboda, Vašek Neuman, Milan Pospíšil a poprvé osobně i Jan Fidler ( ml.žák ) jedeme na Moravu. Protože letos nemáme zajištěno ubytování cestujeme od šesté hodiny ranní. Soutěž s  velkou mezinárodní účastní na úrovni maďarského ME je nesmírně kvalitně obsazena. V závěrečném účtování se můžeme radovat.

Jan Fidler – mladší žák – první účast na opravdu velké soutěži a hned 2x třetí místo

Milan Pospíšil – 1/48 Gripen – 1.místo v SIG českého a československého letectva v konkurenci více jak 110 modelů.

Lukáš Svoboda – 3.místo diorama s letadly1/72, 3.místo vrtulníky 1/48

Tak skončil náš modelářský školní rok. Můžeme se radovat především z mladých, Jana Fidlera a Lukáše Svobody, kteří postupně úspěšně nahradí stárnoucí, ale stále neodepsanou generaci modelářů Milana s Vaškem.

04.07.2008 21:44:53
oldeagles
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one