Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
12.MODELSALON - obrázek

12.MODELSALON - obrázek

Letošní 12. ročník Modelsalonu se nesl v tradičním duchu a přesto byl jiný. Smutnější. Několik dní před konáním akce náhle zemřel náš dlouholetý kamarád, zakládající člen klubu

pan VÁCLAV HUML.

Modelsalon byl vyhlášen za Memoriál Václav Humla a v dalších letech bude Vaškův memoriál: O nejlepšího Messerschmita Me 109, zařazen vždy jako samostatná kategorie.

Salon se uskutečnil v Domě dětí a mládeže v Čáslavi, kam se sjela řada modelářů nejen z blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších končin - Brno, Praha, Mělník, Ústí nad Labem atd.

Ještě v něčem byla tato akce jiná, v rámci klasického Modelsalonu také proběhlo jedno z kol CMK: modelářské ligy.

19.duben se opět stal místem příjemných setkání a posezení nad vším, co pořadatelé připravili ke konzumaci. Z nejedněch úst zaznělo, že na akci je nejlepší výdejní okno provizorní kantýny s nejlepší ředitelkou.

Kde jinde už při předávce modelů soutěžící nasaje nejen soutěžní atmosféru ale i vůni kávy a vybraných buchtiček, pečených řízků, ovaru a dalších místních kulinářských specialit. 

Hvězda akce

Hvězda akce

Titul hvězda akce, udělovaný za nejlepší fotku z dění získává pan Vladislav Seidl.
Modelsalon 2008 probíhal podle dávno zaběhnutého scénáře.

Průvodní moto akce : "není důležité vyhrát ale všechno sežrat " byla jako vždy splněno na 100 % 

DSC06167.jpg
DSC06218.jpg
DSC06247.jpg
Zlomek modelů, které byly letos k vidění.
DSC06164.jpg
DSC06183.jpg
DSC06193.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one