Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

Už šestnáctkrát se v Čáslavi sešli modeláři na velkém brebentění, porovnávání svých výtvorů a jako tradičně, i na velikém rautu. Jak jinak než prasátkem a výtvory z masa vepřového byli všichni patřičně plněni. Modely jsou na sále, prodejci na místech k prodeji určených a my, všichni ostatní,  si plníme bříška pochoutkami. Guláš z 8 kg masa padl jako první, následoval ovar ze dvou hlav a 5 kg plecka. Řízků bylo na pořadu dne připraveno osm desítek, polévka prdelačka a chléb doplňovaly desítku plechů s buchtami, štrůdly a různými řezy ke kávičce. Vydařila se ta naše soutěž. Nejen po stránce "žrací", ale hlavně v tom, že se do Čáslavi dostaly špičkové modely od špičkových modelářů. A myslíme si, že všichni odjížděli nadšeni, syti a plni spokojenosti s příjemně prožitou sobotou. Vypravujte svým kolegům, kamarádům na soutěžích či při klubových setkáních, že u Žlutých koulí u klubu Old Eagles je príma akce vždy v polovině dubna.

malé modeláři.jpg
mašina.jpg
me110 1.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one