Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
Už po osmnácté jsme v Čáslavském domě dětí uspořádali modelářské setkání. A že bylo parádní a jedno z nejlepších, to si pište. Vlastně i sami to píšete na Modelfóru, byli jste potěšení a přežráni. Jsme tomu rádi. Představte si 290 modelů na stolech v sále a stovka modelářů po chodbách u stolečků nad kouřícím se ovarem, řízkem s okurkou a křupavým bůčkem. Není to snad nádherný pohled. A všude legrace a srandy kopec. Páni modeláři jsme moc a moc rádi za Vaši návštěvu a slova poděkování. Řeknu to asi takto, bez Vás by to nebylo ono. Jsme rádi, že se nám už při osmnáctém pokračování seriálu našich soutěží podařilo přivézt do Čáslavi Česko - Slovenskou modelářskou elitu a špičku evropského modelaření. Je to pro nás všech v klubu ohromná pocta a vážíme si ji. Jedinečné, úžasné. Děkujeme a když Vám to vyjde, přijeďte za rok zase.
mufinky 1.jpg
mufinky.jpg
mufinky2.jpg
plakerty.jpg
řízky 0.jpg
řízky 1.jpg
řízky 2.jpg
řízky.jpg
sponzoři.jpg
medaile.jpg
bábovky.jpg
bůčky.jpg
čekáme.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
Žluté koule - Yellow Balls 2014
Yellow Balls.jpg
Po celé republice se udělují ceny. V televizi je skoro každou sobotu předávání prestižních cen.
Rozdávají se zrcátka, Oskaři a kdoví co ještě.
Modelářské zásluhy však ještě nikdo nehodnotil.
Nastalo tedy rozhodnutí, které si bereme na svá bedra.
Čáslavský klub bude udělovat Žluté koule modelářům, kteří se svoji prací významně zasloužili o modelářství v naší republice.
Naše prestižní cena není ze zlata či stříbra,je však o to cennější, protože je udělována z dobré vůle.
Prvním držitelem Žlutých koulí je nestor české modelařiny,

pan Jaromír Senft ze Sázavy

Cena byla slavnostně předána na zeleném palouku a následně bylo její předání zpečetěno.
Gratulujeme!

 
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one