Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.

SOUTĚŽE A VÝSTAVY

U příležitosti Kitsaloonu byla udělena letos v pořadí druhá cena Žluté koule za přínos k rozvoji českého modelářství. Tuto cenu z radosti si od nás převzal člen IPMS Nymburk pan Ladislav Čadil. Gratulujeme a přejeme ještě hodně modelů letadel s anglickou kokardou. Milan a Vašek.
modelsalon 2014.jpg
Jihlava 2013 Ježek
Podle kalendáře je jaro, sobota 23. března 2013 je opravdu jarní, Ale má to háček, venku mrzne jak o Vánocích a teploměr ukazuje nepříjemných mínus sedm. V autě je teplíčko a tak cestujeme s Vašek a já spokojeně na Vysočinu. Čeká nás parádní soutěž, poklábosení s kamarády, navštěvy známých prodejců. Ne, že bychom něco kupovali, ale "koukyng" do nabídky se počítá. Oběd jako tradičně u číńana a odpoledne mezi kávičkou s pány Urbánkovými z Berouna, čekání na výsledky. A vyplatilo se. Vašek Best Off a 1. místo s Mustangem a já 1. místo s Lynxem ve velkých vrtulnících a druhé místo s Merlinem v malých. Krásný pocit.
anglán.jpg
auto.jpg
bavorsko.jpg
bentley.jpg
destroyer.jpg
best of.jpg
eliška1.jpg
eliška2.jpg
ero.jpg
ero1.jpg
jury.jpg
KV1.jpg
lightning.jpg
lynx.jpg
lynx1.jpg
mustang.jpg
pětadvacítka.jpg
piaggio.jpg
PZKPW.jpg
radar.jpg
rallye.jpg
tank.jpg
tank1.jpg
tank2.jpg
tojo.jpg
yamaha1.jpg
eliška3.jpg

To byla dlouhá pauza co? Ráno vstáváš: vidíš manželku, odpoledne přijdeš: vidíš manželku, lezeš do postele a vidíš: zase manželku. Co ti schází ? Lidi. Hodně lidí ve velikém sále, po chodbách modely, barvičky a všechny serepatičky k modelaření.  Konečně po dlouhé pauze to vyšlo. Byli zase k vidění, živí a zdraví :  modeláři. Natěšení na chvilky kecání o plastiku nad plastikem, nadržení na nové modely na stolech soutěžních i prodejních. Bylo to fajn Hradečáci.

A7.jpg
DSC00170.jpg
DSC00187.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one