Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
Nejen plastikové modely byly v Jihlavě k vidění. Stavitelé modelů vojenských aut si mohli na hotelovém parkovišti prohlédnout hned několik automobilů americké armády z druhé světové války a dva motocykly. Jeden z garáží wermachtu a druhým byla čezeta v armádním provedení.Všechny dopravní prostředky přijely na místo setkání po vlastní ose. Všichni jsme se mohli přesvědčit, že jejich majitelé nenechávají nic náhodě a technika je ve skutečně bojovém stavu.
technika 1.jpg
technika 2.jpg
technika 3.jpg

Žluté koule se nemohou rozloučit se zimou a tak vyrážení ve složení Milan, Vašek a Lukáš do kopců Vysočiny. Pravdou však je, že i zde zima skončila svou vládu a celá Jihlava je zalitá jarním sluníčkem. Na faceliftované jihlavské soutěži jsme již potřetí za sebou a potřetí velice úspěšní. Pohár za absolutní vítězství tři roky putuje jen z jedné čáslavské adresy na druhou a vozíme jej sem a zase zpátky. Začal to Milan, pokračoval Vašek a dnes jej veze domů Lukáš. Ceny byly i další za první a druhá místa v našich kategoriích a také prvenství ve speciálních trophy cenách.

AAVR7.jpg
Abrams.jpg
Arao 196.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one