Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
Pokud mě paměť neklame, do Pardubic jsme jezdili vždy na sněhu. Letos to byla předjarní sobota s teplotou okolo 13 stupňů. S Vaškem jsme přijeli něco málo po osmé hodině a sál se začínal plnit modely na výstavních stolech i na pultech prodejců. Lukáš s Jardou Mládkem již pilně prodávali ve stánku REZIM a během dopoledne k nim dorazil po službě vyspinkaný Petr Pospíšil s celou rodinou. Koukali jsme, že je snaživý a pilný modelář. Manželka se podezřele zakulacuje a tak odlitek je na spadnutí. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví.
My, co už modelaříme jen v plastiku, jsme své modely posadili do patřičných chlívečků a po celý den čekali na resumé poroty. Dopadlo to, Vašek Neuman si i já si odvážíme skleněnou plastiku půlkoně za prvenství v kategorii.
V Pardubicích se sešla i stará garda modelářů. Ti spolu pokecali nejen o trablech života modelářského a úskalí šejdynku, vyfotili se a vyrazili utrácet uspořenou korunku. Setkáváme se zde pravidelně již několik let a vždy je příjemné vidět staré kusy jak na modýlky mládnou. Co bylo ve městě půlky koně nového. Pátrací modelářská skupina objevila v koutku zastrčený a růžky vystrkující ilegální modelářskou buňku i se svými vlajkonoši. Jak to s nimi bude dál uvidíme.
penzisti.jpg
penzisti1.jpg
penzisti2.jpg
pu0.jpg
PU1.jpg
pu2.jpg
pu3.jpg
pu4.jpg
pu5.jpg
pu6.jpg
pu7.jpg
pu8.jpg
pu9.jpg
pu10.jpg
pu11.jpg
pu12.jpg
pu13.jpg
pu14.jpg
pu15.jpg
pu16.jpg
pu17.jpg
pu18.jpg
pu19.jpg
pu20.jpg
pu21.jpg
pu22.jpg
pu23.jpg
pu24.jpg
pu25.jpg
pu26.jpg
pu27.jpg
pu28.jpg
pu29.jpg
pu30.jpg
pu31.jpg
pu32.jpg
pu33.jpg
svejk.jpg
zeleny.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one