Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
První prázdninovou sobotu se v Nymburce konala dlouho očekávaná modelářská sešlost. A byla. Doslova na světové úrovni, tak lze hodnotit organizaci a průběh celé akce . Modeláři nejen z České republiky postavili na stoly více jak 630 modelů, aby tyto mohly soutěžit v jedné ze 26 kategorií. Tímto množstvím Nymburští překonali dosud svoje platné rekordy v počtu vystavených modelů na soutěži.
Celá akce byla doplněna workshopy, kde například človíček z německé firmy Ushi představil používaní práškových leštitelných patinátorů a náš doktor Šebesta používání nového druhu obtisků bez krycího laku od firmy HGW Honzy Bobka. Dokonale zajištěný stravovací servis podržel po celou dobu většinu účastníků na místě konání. V neposlední řadě se také díky všem známým prodejcům výborně nakoupilo, aby o dovolených bylo z čeho dělat. V závěrečném vyhodnocení si hlavní cenu odvezl modelář z Polska za překrásný model prvoválečného letadla. Naše putování do Nymburka bylo tak trochu smutné. Poprvé se stalo, že svoji účast odřekl nestor našeho modelářství, Vašek Neuman. Z důvodu zhoršení zdravotního stavu při své velmi vážné nemoci nemohla absolvovat jak cestu tak celodenní pobyt na akci. Škoda. Všichni jej postrádali a také hned připojili pozdravy a slova povzbuzení, která jsem spolu s obrázky modelů hned nedělního rána ukázal. "Stejně jsem tam byl s vámi", řekl mi jakmile mě uviděl ve dveřích.
Oficiálními reprezentanty klubu jsme v Myburce byli Milan Pospíšil s Jardou Mládkem, který po delší době vystavil své modely včetně novinky. Soutěžně nezúčastněnými byli Lukáš s Petrem, kteří se věnovali svým soukromým obchodním záležitostem.
Po vyhlášení výsledků hodnocení jsem převzal zlaté sošky " Nymburského Oskara " za modely vrtulníků v obou základních kategoriích.
0.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
8a.jpg
8b.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
22a.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg
39.jpg
40.jpg
41.jpg
42.jpg
43.jpg
44.jpg
45.jpg
46.jpg
47.jpg
48.jpg
49.jpg
50.jpg
51.jpg
52.jpg
53.jpg
54.jpg
55.jpg
56.jpg
U příležitosti Kitsaloonu byla udělena letos v pořadí druhá cena Žluté koule za přínos k rozvoji českého modelářství. Tuto cenu z radosti si od nás převzal člen IPMS Nymburk pan Ladislav Čadil. Gratulujeme a přejeme ještě hodně modelů letadel s anglickou kokardou. Milan a Vašek.
čadil.jpg
.... to jsme netušili, že tato cena byla udělena podruhé a vlastně naposledy
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one