Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
Jako každý rok tak i letos vyjíždíme do Prahy. Na Proseku v budově průmyslovky je již řadu let pořádána modelářská soutěž. Začátky byly jako všude jinde, velice skromné, ale postupem let se z místní soutěže vyklubala jedna z nejpovedenějších modelářských akcí roku. V sobotu 16.března jsme tak snad byli všichni, kdo mohl. Někdo vystavoval a někteří kolegové prodávali. Ano, je to tak. Máme ve svém středu šikovné ruce, které dokázali vytvořit řadu rezinových doplňků a nvíc, vést malou firmičku REZim, pod jejíž hlavičkou jsou nabízeny doplńky k modelům.
A kdo, že byl: Vašek Neuman, Milan Pospíšil, Jarda Mládek, Lukášové - Kratochvíl se Svobodou a Petr Pospíšil.
aircobra.jpg
banán.jpg
zveno.jpg
workshop.jpg
vietnam1.jpg
věž2.jpg
věž1.jpg
vespa.jpg
tobruk.jpg
uaz.jpg
uaz1.jpg
tank.jpg
spitfire1.jpg
spitfire.jpg
skyhawk.jpg
sleva.jpg
skyreider.jpg
skolil.jpg
rytíř.jpg
PZKPW.jpg
ponorka.jpg
plachták.jpg
Pfalz.jpg
patrol.jpg
Ninak.jpg
Mustang1.jpg
Mustang.jpg
motorkáři.jpg
lynx.jpg
landrover.jpg
kopal.jpg
jezevčík.jpg
me110.jpg
merlin.jpg
Focke Achgelis.jpg
me1101.jpg
Mi24.jpg
Mig21.jpg
husička.jpg
Harrier.jpg
hindenburg.jpg
uh60.jpg
přístav.jpg
kráska.jpg
síra tank.jpg
tahač.jpg
tempest.jpg
PZKPW.jpg
husička.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one