Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
Do malé obce nedaleko Pardubic vyrazil Milan s Vaškem 9. března. Byli jsme překvapení jak málo modelářů přijelo na tuhle "rodinnou" obecní přehlídku modelů. Vždyť ze "zahraničních" jsme tam byli pouze mi a nám dobře známí ostravský modelář Jakub Froliš, který svého času z našich soutěží pravidelně odvážel prasečí hlavu určenou pro nejvzdálenějšího účastníka. V hezkých prostorách místní radnice se sešlo cca 70 modelů a posléze byly tyto podrobeny ostré kritice místních hodnotilelů. Bylo tam hezky až do vyhlašování. Tohle místní při tolika modelech zvládali se značných skluzem, ale nakonec úspěšně. Na celé akci mě mrzelo jen jedno. Domácí jako pořadatel doma v zásadě nesoutěží! Tohle pravidlo platí v celé republice, tak proč ne v Rybitví. Vlstně mě mrzeli věci dvě. Tou druhou bylo to, že žádné z místních děvčat neumělo uvařit kávu a nabídnout ji soutěžícím, zaplatili bychom si ji. Pro sebe si ji vařili o sto 6.
téčko.jpg
camionetta.jpg
betty.jpg
a10.jpg
m12.jpg
mustangd.jpg
kráva.jpg
lifeboat.jpg
h34g.jpg
DSC02224.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one