Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
Už to začalo. Do konce března nebude volné soboty. Každý pátý den v týdnu je nějaká modelářská akce a my na nich nemůžeme chybět. S Vaškem jsem se vydal do nedalekého Rybitví. Museli jsme sem už z povinnosti. Václav zde v loni vyhrál putovní cenu a letos ji musel logicky vracet. Malá komorní sešlost místních modelářů doplněných těmi z nejbližšího okolí na parketách školní tělocvičny přinesla v závěru pro žluté barvy kýžené výsledky. Milan odvezl druhé místo v kategorii letadel 1/48 hned za Václavem, který zvítězil. Vašek má jedno prvenství navíc v kategorii letadel 1/32. Absolutním vítězem se stal nám dobře známý Jakub Froliš z Ostravy. Veverky přesedají na Pendolíno a jedou na severní Moravu. Zda budou nasazeny do dolu Klemet Gottwald ( tak se jmenuje vítězná diorama p. Froliše ) či budou jen odpočívat se dozvíme od Jakuba na soutěži u nás v Čáslavi kam slíbil dorazil.
ry00.jpg
ry1.jpg
ry2.jpg
ry3.jpg
ry4.jpg
ry5.jpg
ry6.jpg
ry7.jpg
ry8.jpg
ry9.jpg
ry10.jpg
ry11.jpg
ry12.jpg
ry13.jpg
ry14.jpg
ry15.jpg
ry16.jpg
ry17.jpg
ry18.jpg
ry19.jpg
ry20.jpg
ry21.jpg
ry22.jpg
ry23.jpg
ry24.jpg
ry25.jpg
ry26.jpg
ry27.jpg
ry28.jpg
ry29.jpg
modelsalon 2014.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one