Staň se i ty žlutou koulí !!!

Odešel zakladatel klubu

Dnes ráno 29. července 2014, mě zaskočila velice smutná zpráva. V půl páté ráno opustil naše řady, po dlouhé a těžké nemoci další ze zakladatelů klubu. Do modelářského nebe si odnesl své nářadí a rozdělané modely a své umění pan Václav Neuman z Tupadel. S Vaškovým odchodem klub ztratil kus svého cenného pokladu, kus rodinného stříbra.
Odpočívej pokoji.
Milan Pospíšil
vašek.jpg

Milan Pospíšil: Končím !

..... ano končím. Spolu s Vaškem jsme pokládali základní kameny klubu. Skládali jsme společně více jak patnáct let kostičku po kostičce a stavěli komínek úspěchů. Občas nám nějaká ta kostička spadla, ale v zápětí se všechno napravilo a stavba šla pomalu nahoru. Jezdili jsme společně na soutěže po celé republice, byli jsme v zahraničí. Členové přicházeli a členové odcházeli. Takový je život. Jako klub jsme měli úspěchy v Telfordu i Mošoni. Do Čáslavi přijíždělo stále více modelářů a náš Modelsalon se stal v republice snad nejpopulárnější soutěží. Je čas. Je čas odejít. Je čas skončit. Klubovou agendu mají v rukou mladí, mají mnohaleté zkušenosti a spoustu elánu. Přeji všem členům, aby klub udrželi minimálně na stejné úrovni v jaké jej přebrali. Ať se Vám kluci žlutí daří. Vaše úspěchy mě potěší.
Milan Pospíšil

P.S.
Od 1.září 2014 již vystupuji stále jako "žlutá koule", avšak pod hlavičkou BMC Brno.
duel 2014.jpg
Ve Zdicích se s plastikovými modely soutěžilo již po dvanácté a zastoupení žlutých barev chybělo pouze třikrát. Naši účastí patříme již k tradici "padesátky" a tak nezbylo než vyrazit na 120 kilometrovou cestu. Jak jinak než sami dva, mládí nemá čas. Milan a Vašek staří kmeti se dvěma volnými místy v autě jedou napříč krajem. Máme naloženo modelů do několika kategorií včetně speciálek. Vašek Neuman překopal přihlášku Raidenů a sází je pěkně podle velikosti měřítka se zrcadlovou podložkou do kategorie "Pacifik" a doplňuje ji dvaatřicetinovým Hellcatem a má tak druhé místo. Šestou japonskou čelenku v trophy Saburo Sakaie ukládá Václav mezi cenné japonské trofeje ve vitríně svého domova. Nasazeno máme i v místní klubové soutěži "Duel", která byla původně vyhlášená pro tank Sherman a letadlo Focke Wulf FW 190 v měřítku 1/48. Jako jediní jsme tak splnili podmínky nehledě nato, že klub si je během roku hezky potichoučku změnil na volný výběr techniky a letadla. ???? . Přesto všechno zde naše dvojka vybojovala stříbrnou medaili. V další vlně vítězně bojovala Milanova Kachna na pomerančích a také čtvrtkový Wessex. Druhým místem se blýsknul Scorpion v kategorii tryskáčů 1/72. Aby všeho nebylo málo před odjezdem baštíme na kufru auta Hot Red Chicken Wing z kbelíku KFC, která Vašek vyhrál v další z kategorií soutěže.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
6A.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
12a.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg
39.jpg
40.jpg
41.jpg
Děkujeme za návštěvu ! Viděli jste, že na stránkách se stále něco děje. Přijďte zase. Vaše ŽLUTÉ KOULE.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one